W-Star Tester kabelů WSNF858C, RJ45, VFL, RJ11, BNC, POE, hledačka,…

WSNF-859GS, multifunkční tester, měření délky kabelů 2,5–200 m, diagnostika POE (IEEE 802.3af/at), testování RJ45/RJ11, detekce přerušení a zkratů, hledací sonda, funkce Port Flash pro identifikaci…
Kabelový tester a VFL, RJ45, RJ11, BNC, diagnostika zapojení vodičů a optických kabelů, měří délku až 2000m, zkrat, překřížení, rozbliká port (Port flash), POE - napájení na vodičích, hledačka…
Tester síťových kabelů a multimetr WSNFB509 RJ45, test POE, Port Flash, hledačka, chyby zapojení RJ45, měří délku, NCV, Svítilna, Multimetr - V, A, Ohm, Hz, F
Optický kabelový tester, hledačka, VFL 10mW, OPM, diagnostika poruch LAN a telefonních rozvodů, zapojení UTP kabelů, POE, Port FLash, test kvality RJ45 konektorů, pro Cat5, Cat6, Cat6e, hledačka s…
Test zapojení kabelů, indentifikace chyb, délka do 500m, test kvality RJ45, POE, hledačka, svítilna, NCV, Li-Ion baterie
Test zapojení kabelů, indentifikace chyb, test kvality RJ45, POE, hledačka, test optiky, VFL 10mW, svítilna
Tester kabelu UTP WSNF308S, diagnostika ethernet kabelů, RJ 45, RJ11, BNC, USB, Port Flash, hledačka, test zapojení, délka, poruchy, pro všechny typy UTP/STP Cat5e, Cat6
Tester zapojení kabelů RJ45, RJ11, hledačka kabelů, zkoušečka datových kabelů, měří délku, testuje PoE, funkce Flash Port, PING, test IP, získání IP z DHCP, Cat5e, Cat6, Cat7, NVC, NF-8506
Tester síťových kabelů WSNF8509 RJ 45 a diagnostika, POE, flash test, hledačka, multimetr, testuje chyby zapojení RJ45, délka kabelů, NF-8509
Tester síťových kabelů RJ 45 a POE, flash test, hledačka, testuje chyby zapojení RJ45, Poe test
Tester kabelu utp pro RJ45, RJ11, W-star WSNF811 detekční sonda, akustická hledačka, regulace hlastitosti, test správného zapojení ethernet kabelu, zkrat, přerušení, prohození párů, test polarity
Tester síťováých kabelů Rj45 a Poe, testuje nejčastější chyby na UTP kabelech, typ Poe, vyhledává kabely, flash test, přepěťová ochrana testeru
Jak fungují kabelové testery?
Kabelové testery jsou elektronická zařízení, která jednoduše měří vodivost mezi dvěma konci kabelu a kontrolují sílu signálu mezi dvěma body. Existují různé úrovně testování kabelů, které se liší podle složitosti a přesnosti měření.
Jaké jsou typy kabelových testerů?
Podle úrovně testování a vybavení funkcemi rozlišujeme typy kabelových testerů:
• jednoduché testery - tyto kabelové testery slouží pouze pro základní testy např. zapojení kabelů, přerušení vodičů, zkrat, nebo určime zda je zvoleno zapojení pro přímé nebo křížené kabely. Tyto kabelové testery jsou malé, levné a snadno použitelné a jsou vybaveny vzdálenou jednotkou na testování již zabudovaných ethernetových kabelů. Kabelové testery lze použít na testování koaxiálních, UTP/STP nebo telefonních kabelů s konektory RJ45, RJ12, RJ11, BNC. Příkladem levného kabelového testeru je kabelový tester W-star WS468EC.
• kabelové testery s hledací sondou - tyto kabelové testery umí funkce, které mají základní modely a navíc obsahují hledací sondy na vyhledávaní kabelu ve svazku nebo v rozvodech datacentra. Hledací sondy mají různé typy filtrů na odrušení nežádoucího rušení a snadnějšího nalezení správného kabelů. Některé testery mají funkci "Flash Port" - zapojením kabelů do testovací jednotky, se rozbliká na druhém konci port UTP kabelu na aktivním prvku.
Základní funkce kabelových testerů:
• test spojitosti - kabelový tester odesílá do vodiče kabelu proud a měří jeho hladinu, tak zjistíme, zda je kabel nepřerušený a nemá zkratované některé žíly.
• test odporu - kabelový tester odesílá proud a napětí na připojený kabel a na druhém konci odečtením napětí a proudu vypočítá odpor. Tento test zjistí, zda je kabel správně dimenzovaný a zda nemá vysoký odpor, který by snižoval kvalitu signálu.
• test délky - kabelový tester měří délku kabelu pomocí metody TDR (Time Domain Reflectometry), která spočívá v tom, že tester vyšle do kabelu impulz a měří dobu jeho odrazu. Tímto testem zjistíme, zda kabel splňuje povolené limity dané normou pro daný typ sítě.
• test propustnosti - kabelový tester generuje datový signál na jednom konci kabelu a měří jeho parametry na druhém konci. Testováním zjistíme, jak dobře je datový kabel schopen přenášet data různých frekvencí a modulací a zda splňuje požadavky pro danou kategorii kabelu.
Jak vybrat správný kabelový tester?
Při výběru kabelového testeru je třeba zvážit následující faktory:
• Typ a kategorie kabelu, který chceme testovat: Podle těchto kritérií si zvolíme tester, který je kompatibilní s daným typem a kategorií kabelu a který dokáže měřit požadované parametry.
• Úroveň testování, kterou potřebujeme provést: Podle složitosti a přesnosti měření si vybereme model testeru, který nám bude vyhovovat. Na jednoduché ověření funkčnosti kabelu postačí jednoduchý tester v nižší cenové hladině, na ověření zapojení dle standardů budeme vybírat z propracovanějších modelů kabelových testerů.
• Cena a dostupnost testeru - v nabídce máme ověřené kabelové testery, které svými funkcemi splní požadavky na občasné testování s příznivou cenou i testery s pokročilejšími funkcemi, které usnadní orientaci v rozsáhlých počítačových sítích včetně použití optického vlákna.
Vyberte si z naší nabídky levných kabelových testerů se základními funkcemi
Nebo potřebujete kabelový tester s hledací sondou?
Pokud potřebujete testovat i optickou síť, vybírejte z kabelových testerů zde
Chcete se dovědět více? Přečtěte si naše tipy.